Kvalifikacije za SP 2022: BiH pobijedila Kazahstan 2:0

0
43
Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Kazahstana rezultatom 2:0 u izuzetno važnom meču kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Kataru ( Nogometni savez BiH - Anadolu Agency )

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Kazahstan s 2:0 u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine, a Zmajevi su slavili zahvaljujući golovima Smaila Prevljaka u 25. i 66. minuti.

Kazahstanci su bolje otvorili utakmicu. Selekcija BiH je zaprijetila je u 11. minuti. Ćivić je ubacio, a golman Pokatilov odbranio je njegov šut glavom Stevanovića.

U 25. minuti BiH je došla u vodstvo. Stevanović je ubacio s desne strane, a Prevljak je pogodio glavom. Džeko je u 51. Minuti šutirao pored gola nakon progiravanja Stevanovića. U 66. minuti BiH je došla do drugog gola. Džeko je promašio loptu na prvoj stativi, ali je na pravom mjestu bio Prevljak koji nakon prijema lopte pogađa za 0:2. Džeko je nekoliko minuta kasnije prvo pogodio prečku, a onda i stativu.

BiH se prvom pobjedom u kvalifikacijama probila na drugo mjesto u grupi D iza lidera Francuske koja ima šest bodova više i utakmicu više. Ukrajina i Finska imaju po pet s tim da Finci imaju meč manje. Kazahstan je posljednji sa tri boda. U utorak ponovo gostuje, ovaj put u Ukrajini.